Ana Sayfa Gündem 4 Aralık 2021 0 Görüntüleme

Egeli belediyelerden uluslararası tanıtım atağı

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bu yıl hibrit fuar olarak düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı’nda pek çok yeniliğe imza atmanın heyecanını taşıdıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “2022 yılına verimli bir başlangıç yapmak isteyen dal temsilcileri, turizmde yeni fırsatların tanıtıldığı fuarımızda buluşuyor. Türkiye ve dünya turizmini İzmir’de buluşturmanın heyecanını taşıyoruz. Turizm bölümü ve fuarlarımız süratle dijitalleşiyor. 2021 yılının başında pandeminin olumsuz tesirine karşın bölüme can suyu olan, yeni devrin turizm rotasını çizen ve epey başarılı geçen fuarımızın hudutlarını genişletmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Fuarın, İzmir ve Türkiye için bir dönüm noktası olacağını düşünüyorum. Fuarda turizm kesimine heyecan katacak yeni kavramlar, özel etkinlikler ile birçok birincisi yaşayacağız. Her geçen gün büyüyen ve gelişen turizm fuarımızın tüm Türkiye’ye ve dünyaya ilham vereceğine, turizm bölümüne güç katacağına, 2022 yılı turizmi için yol haritası çizerek dünyada ses getireceğine inanıyorum” dedi.

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Dünyanın pek çok ülkesinden binlerce firmanın katıldığı ve on binlerce ziyaretçinin katıldığı fuarda yerini alan Aydın Büyükşehir Belediyesi; kentin doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıttı. Türkiye’nin en kıymetli kruvaziyer limanlarından birine sahip olan Kuşadası, antik kenti Apollon Tapınağı ve eşsiz kıyıları ile bilinen Didim, Dünya Kültür Mirası olan Aphrodisias ile birlikte Priene, Magnesia, Tralleis ve Nysa üzere antik kentleri olan Efeler Diyarı Aydın, Büyükşehir Belediyesi temsiliyeti ile binlerce ziyaretçiye anlatıldı. Turizmcilerle görüşmelerin yapıldığı ve dönem öncesinde kesime kıymetli katkılar sunan belediye standında kentin doğal lezzetleri de iştirakçilerin beğenisine sunuldu. Alternatif turizm seçeneklerini geliştirmek ismine gastronomi turizmi içinde tanıtımlar yapılırken, iştirakçilere zeytin, incir, kestane, zeytinyağı ve kabak tatlısı ikramları yapıldı.

NARLIDERE

Narlıdere Belediyesi fuarda hayata geçirdiği ve tamamlanan projelerini vatandaşlara anlatma fırsatı yakaladı. Fuar boyunca vatandaşlara, tanıtım mecmuaları ve promosyon eserleri armağan eden ilçe belediyesi projeleri ve Narlıdere’nin hoşlukları sunumlar eşliğinde iştirakçilerin beğenisine sundu. Tertibe katılmaktan dolayı büyük heyecan duyduklarını aktaran Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin “İlçemizi en iyi biçimde temsil edeceğiz. Amacımız, Narlıdere’mizin doğal, tarihi, turistik ve kültürel kıymetlerini hoş bir tanıtımla vatandaşlarımıza anlatabilmek” sözlerini kullandı.

KARABURUN

Karaburun Belediyesi standı, dikkat çeken tasarımı ve yöresel bedelleriyle fuardaki ziyaretçilerin birinci adreslerinden bir tanesi oldu. İlçenin doğal ve ekolojik hoşlukları tanıtıldığı stand yapılan yöresel lezzet ikramlarıyla renklendi. Tüm İzmirlileri ve fuara katılan yabancı ziyaretçileri ilçelerini keşfetmeye davet eden Karaburun Belediye Lideri İlkay Girgin Erdoğan, “Standımızda ilçemizin hoşluklarını tanıtırken günlük olarak fuara getirdiğimiz Çalkama, Dede Sarığı, Sündürme, Hurma zeytin üzere yöresel lezzetlerimizin yanında keçi peynirimizi, nergis çiçeğimizi, mandalinamızı, el üretimi reçellerimizi konuklarımızla buluşturuyoruz. İlçemizin doğal dokusunu bozmadan turizm faaliyetlerinin yapılabileceğini göstermek istiyoruz. Doğal, kültürel ve tarihi pek çok hoşluğu barındıran Karaburun’un memleketler arası platformda da tanıtılması için bu çeşit fuarlarda yer alıyoruz” dedi.

BUCA

Fuarın A holünde hazırlanan İzmir Sokakları isimli özel kısımda yerini alan Buca Belediyesi, ilçenin eşsiz tarihi ve kültürel dokusunu ziyaretçilere tanıttı. Kentin değerli bedellerinden Atatürk Maskı, Kızılçullu Su Kemerleri, tarihi Yaylacık ve Dumlupınar sokakları, Levanten meskenleri, köşkleri, Protestan Baptist Kilisesi, Mevlana Heykeli üzere tarihi ve kültürel noktalarıyla ziyaretçilere ulaşan Buca’nın İzmir’in en esaslı yerleşim bölgelerinden bir tanesi olduğunu tabir eden Buca Belediye Lideri Başkanı Erhan Kılıç şunları söyledi: “Buca Levanten konutlarıyla, köşkleriyle, kendine has yapısıyla çok farklı ve görülmesi gereken bir yer. Kentimizin tanıtımı için çeşitli projeler hayata geçiriyoruz. Bucamızın yalnızca tarihiyle kültürüyle değil, damak tadıyla da kendine has bir hoşluğu var. Herkesi Buca’yı keşfetmeye davet ediyorum.”

KEMALPAŞA

Birbirinden farklı etkinlikleriyle fuarda dikkatleri çeken Kemalpaşa Belediyesi standı, ilçenin tarihi ve turistik etrafını ziyaretçilerle buluşturdu. Fuarın son gününde saat 17:00’de, Kemalpaşa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu gösterisine konut sahipliği yapacaklarını belirten Kemalpaşa Belediye Lideri Rıdvan Karakayalı, “Travel Turkey Fuarı’nda her sene olduğu üzere bu sene de ilçemizi en iyi biçimde temsil ediyoruz. Maksadımız, Kemalpaşamızın doğal, tarihi, turistik ve kültürel pahalarını vatandaşlarımıza anlatabilmek. İlçemizin İzmir’in yıldızı olma yolunda katkı sağlayacak projelerimizi ziyaretçilerimizle paylaşacağız. İlçemizi turizm noktası haline getirmek en büyük arzumuz” diyerek tüm vatandaşları stantlarına davet etti.

TORBALI

BAYRAKLI

İzmir Sokakları kısmında yer alan Bayraklı Belediyesi standında tarihi zenginlikleri, denizi ve ticari pozisyonu ile İzmir’in kalbi ilçenin turizm potansiyeli tanıtılıyor. Kent rehberi, kitapçıklar ve bilgilendirici broşürlerin dağıtıldığı stantta ayrıyeten belediyenin tesisleri ve vizyon projeleri de ziyaretçilere tanıtıldı. Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal “Turizm profesyonellerinin ve birçok ülkeden iştirakçinin ziyaret ettiği fuarda Bayraklı’nın tarihini, denizini, turizm potansiyelini, ticaret hacmini, yatırımlarımızı ve projelerimizi tanıtıyoruz. İlçemizi marka kent yapmak istiyoruz. Kent meydanlarıyla, toplumsal donatı alanlarıyla, çağdaş sağlıklı yapıları, turizmi, ticareti, sanatı, sporuyla yeni bir Bayraklı inşa ederken herkesi çalışmalarımızı görmeye, Bayraklı’yı keşfetmeye davet ediyoruz” dedi.

SEFERİHİSAR

Fuarda kurulan İzmir Sokakları isimli özel kısımda dikkat alımlı standı ile ziyaretçilerin odak noktası haline gelen Seferihisar Belediyesi, kentin kıymetli kıymetlerini ziyaretçileriyle paylaştı. Seferihisar Belediyesi gelen tüm ziyaretçilerine dünyanın en kaliteli mandalinası olarak bilinen satsuma mandalinası ikram etti. İlçeye mahsus zeytinyağı, mandalina kurusu, mandalina lokumu, lavanta yağı, lavanta sabunu üzere yöresel eserlerin de sunulduğu stand bünyesinde, yerli ve yabancı heyetlere ilçede faaliyet gösteren turizm tesislerinin tanıtımı da yapıldı. Belediye Lideri İsmail Yetişkin “Birçok ülkeden iştirakçinin ziyaret ettiği Travel Turkey’de Seferihisar’ımızın tarihi, turizm faaliyetleri, yöreye has eserleri ve kentimiz için gerçekleştirdiğimiz projeleri tanıtıyoruz. Su sporları, dalış turizmi üzere birçok alanda yeni projeler hayata geçirdik. Seferihisar’ı dünya çapında bir turizm destinasyonu haline getirmek için yılmadan çalışıyoruz. Herkesi Seferihisar’ı keşfetmeye davet ediyorum” dedi.

MENDERES

İzmir’in yazlık ilçeleri ortasında kıymetli yere sahip olan Menderes’in kendisine mahsus mandalinası ve başka tarım eserleriyle süslenen standında ziyaretçileri karşılayan Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar, “İzmir’i ve Menderes’i Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak emeliyle bu fuara katıldık. Yalnızca İzmir ile hudutlu kalmayacağız ve yurt dışındaki fuarlara da katılacağız. Tarım, sanayi ve turizmin iç içe olduğu bir kentte yaşıyoruz. Metropole epey yakınız ve 45 kilometrelik kesintisiz bir kıyımız var. Türkiye’nin hiçbir yerinde bu türlü bir imkan yok. Tanıtımda önceliğimiz bunları ön plana çıkartabilmek. Menderes’in önemli manada bir tanıtıma gereksinimi var. Menderes’in dünyada tanınır hale gelmesini sağlayacağız. Özdere, Gümüldür, ve Ahmetbeyli’yi dünyaya tanıtabilmek için çalışıyoruz. Geçen seneye kadar yüzde 70-80 oranında doluyduk. Yatak sayımızı ve turist çeşitliğinin arttırıp ilçemizi daha fazla hareketlendireceğiz. Önümüzdeki yıl 17-21 Haziran ortasında Özdere’de geniş çaplı bir kültür ve turizm şenliği düzenleyeceğiz. Fuarda bunu da ziyaretçilerimize anlatıyoruz. 10 ülkenin temsilcisi katılacak. Seneye maksadımız yüzde yüz doluluk oranını yakalamak. Ekonomik krizin ve pandeminin tesirlerini de turizm sayesinde sileceğiz. Herkesi Menderes’e davet ediyoruz” dedi ve tanıtım için fuarı bir fırsata çevireceklerini lisana getirdi.

ÇEŞME

Ziyaretçilerini coğrafik işaretli eserlerinden çeşme kavunu, klâsik karakılçık ekmeği, damla sakızı, enginar, zeytin üzere ilçeye mahsus kıymetlerinin yanı sıra, küçük Alaçatı sokağı ve plaj dizaynlı özel salonuyla dikkatleri çeken Çeşme Belediyesi, yerli ziyaretçiler kadar yabancı ziyaretçilerin de ilgisini çekmeyi başardı. Çeşme’nin iç turizmdeki muvaffakiyetini milletlerarası boyuta taşıma amaçlarını gerçekleştirmek için fuarın değerli role sahip olduğunu lisana getiren Çeşme Belediye Lideri Ekrem Oran, “Türkiye’nin turizmde parlayan yıldızı olan Çeşme 2022 yılında da tekrar başkan kent olmaya devam edecek. Geçen sene olduğu üzere bu sene de milyonları ağırlamaya hazırız. Turizme takviye olacak projelerimizle yeryüzündeki cennet olarak tabir edilen Çeşme’de ziyaretçilerimizi ağırlamak için kış boyunca çalışacağız. Fuar da bu manada değerli yere sahip. 2022 yılında, tıpkı 2021’de olduğu üzere 2022’de de turizmde tüm Türkiye’ye önderlik edeceğiz. Çeşme’yi ulusal ve memleketler arası her türlü fuarda temsil etmek maksadıyla Çeşme Turizm ve Otelciler Birliği ve Alaçatı Turizm ve Otelciler Derneği ile birlikte çalışmaları sürdürüyoruz. Bu fuardan sonra yurt dışında Berlin, Utrecht fuarlarına da katılacağız. Çeşme’yi her fırsatta tanıtacağız. Çeşme’mizi milletlerarası seviyede de hak ettiği yere getireceğiz. İlçemizi tıpkı iç turizmde olduğu üzere dış turizmde de öncü duruma getireceğiz” dedi.

SELÇUK

ÖDEMİŞ

MARMARİS

“Sen daima güzelsin Marmaris” temasıyla fuarda yerini alan Marmaris, eşsiz koyları, berrak suları, mükemmel tabiatı ile ziyaretçilere tanıtıldı. Marmaris Ticaret Odası, öbür meslek kuruluşları ve Marmarisli otelciler de özel olarak dizayn ettirilen 180 metrekarelik standa Marmaris Belediyesi çatısı altında yerlerini aldı. Yaz aylarında yaşadıkları yangın felaketine karşın Marmaris’in hala çok hoş, keyifli ve her mevsim tatil yapılabilecek bir yer olduğunu anlatılması açısından fuarın çok değerli olduğunu söyleyen Belediye Lideri Mehmet Oktay, “Biz büyük bir felaket yaşadık fakat bu Marmaris’in büsbütün bittiği manasına gelmiyor. Başlarda oluşan algıyı değiştirmemiz ve Marmaris’in daima hoş olduğunu anlatmamız açısından fuar çok önemli” dedi.

AYVALIK

Turizmde kuzey Ege’nin yıldızı olan Ayvalık da sekiz yıl ortadan sonra fuara katıldı. Zeytin ve zeytinyağı sunumu ve tadımlarıyla, Ayvalık’ın ünlü damla sakızlı kurabiyesi, Ayvalık Belediyesi Paşa Limanı Tesisleri’nin enfes mezeleri ve yöresel tatları ile Ayvalık lezzetlerini konuklarına sundu. Ayvalık’ı en iyi biçimde tanıtıp, kuracakları temaslarla ilçeye ekonomik canlılık ve çıkarların getirilmesini hedeflediklerini söz eden Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, “Doğası, tarihi dokusu, kültürel varlıkları, gastronomisinin yanı sıra dünyaca ünlü zeytin ve zeytinyağı ile Türkiye’nin en ağır turizm merkezlerinden biri olan Ayvalık’ı hak ettiği “marka” kıymetine ulaştırıyoruz. Ayvalık’ta her yıl Kuzey Ege’de milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlıyoruz. Temel büyük gayemiz yaz aylarında kısa süren turizm dönemini 12 aya yayabilmek. Bilhassa mimari yapı, gurme, destinasyon, zeytin ve zeytinyağı konusundaki algıda seçiciliği de ortaya çıkarmak en kıymetli gayelerimizden birisi olacaktır” biçiminde açıklamada bulundu.

Cumhuriyet

hack forum hack forumu hack forum gaziantep escort gaziantep escort Shell download cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı beylikdüzü escort bitcoin casino siteleri
evden eve nakliyat şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat
hack forum forum bahis onwin fethiye escort bursa escort deneme bonusu casino siteleri deneme bonusu veren siteler meritking meritking izmit escort adana escort Ataşehir escort ankara escort bostancı escort kadıköy escort slot siteleri casibomcu.bet deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler hack forum hack forum hack forum hack forum hack forum warez script hacking forum loca forum hack forum hack forum hack forum Tarafbet izmir escort